Ayakkabı Satan Genç Milyoner Oldu! 67 Bin Liraya ATM Satın Aldı Hayatı Değişti

26 yaşında Paul Alex, polis teşkilatına katılmadan önce gece kulübü tanıtımı ve bulaşık makinesi pazarlaması gibi çeşitli işlerde çalışıyordu. Daha sonra istikrarlı bir gelir elde etmek amacıyla polis teşkilatına girdi ve kısa sürede dedektif oldu.

İLK GİRİŞİMDEN 500 DOLAR KÂR ELDE ETTİ

29 yaşındayken, 2017 yılında bir meslektaşının ATM yatırımı yapmayı düşündüğünü belirtmesi üzerine Paul Alex’in ATM’lere olan ilgisi arttı. Kendi başına araştırmalar yaparak, ATM işletmeciliği konusunda YouTube videoları izlemeye başladı. Kısa bir süre sonra, yaklaşık 67 bin TL’ye karşılık gelen 2 bin 100 dolarlık ilk ATM yatırımını gerçekleştirdi ve bir güzellik salonuna yerleştirdi.

Alex bu süreçte, işlem başına 3 dolar (yaklaşık 90 Türk Lirası) olan ek ücretlerden aylık yaklaşık 500 dolar (yaklaşık 15 bin Türk Lirası) kazanmaya başladı ve bu onun milyonerlik yolunda ilk adımını atmış oldu.

Alex daha sonra, başkalarına ATM tabanlı işletmeler kurmalarında yardımcı olmak amacıyla bir şirket kurdu. Müşterilerinin en iyi konumları bulmalarına yardımcı oldu ve onlara kapsamlı bir kurulum yapmadan pasif gelirin avantajlarından yararlanma fırsatı sundu.

Kişisel ATM’lerinden elde ettiği kazançların yanı sıra, ‘ATM Together’ın Ocak 2021’den Nisan 2023’e kadar toplamda 12 milyon dolar (yaklaşık 383 milyon TL) satış ve yaklaşık 3,5 milyon dolar (yaklaşık 111 milyon TL) net kar elde ettiği bildirildi.

Şimdi 35 yaşında olan Alex, Instagram’da önce eski yıllık maaşını, ardından şimdiki aylık kazancını paylaştı. Kazancını ailesine destek olmak, ebeveynlerini emekli etmek ve hayallerindeki evi satın almak için kullandığını vurguladı.

Alex, 16 yaşında ayakkabı satan bir gençten nasıl başarılı bir girişimciye dönüştüğüne inanamadığını söyledi. Başarısını disiplin, sıkı çalışma ve azme bağladı ve finansal başarının sabır ve tutarlılık gerektirdiğini dile getirdi. Diğer insanları da cesaretlendirerek, hedeflere odaklanmalarını ve uzun vadeli ilerleme için harekete geçmelerini tavsiye etti.

Mart 2021’de, polis teşkilatındaki işinden ayrılarak ATM işletmeciliğine tam zamanlı olarak odaklanan Alex, çocukluğundan beri hayalini kurduğu zenginlik hedefine ulaşmanın mutluluğunu yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x